Reference od rodičů

„Chci Vám za Maxíka (2.5 roku) moc poděkovat! Když jsem ho k Vám vedla poprvé, bylo to pro mě dost psychicky náročné, bála sem se jak to oba dva zvládneme.

V té době sem řešila Maxikovy různé stavy paniky (z větru i velmi slabého, ze stínů, noční děsy). Dětská lékařka ho posílala na psychiatrické vyšetření a chtěla mu nasadit prášky na uklidnění. Do toho trpěl od podzimu na laryngitidy a kolektivu jsem se chtěla spíše vyhýbat.

Jednoho dne mi zákaznice v práci doporučila lesní školku, s tím ze zrovna začínáte a úplně úžasně mi ji vylíčila. Nadchlo mě to a hned druhý den jsme spolu mluvily.

Musím se přiznat, že jsem se při první návštěvě školky trochu zalekla. Mají jen stan bez podlážky, co když bude pršet? Děti ovšem nepřízeň počasí nerozhází a louže v dešti jsou jen příjemným zpestřením. :)

Nestačila jsem se divit jak se začalo měnit Maxikovo chovaní. První dny samozřejmě obrečel a chtěl za mnou běžet.

Moc se mi libí jak vy a ostatní průvodci-průvodkyně k dětem přistupujete. Žádné okřikovaní, vyhrožování, zvyšování hlasu. Rychle jste si získali jeho i mou důvěru a nyní se mě Max každý den ptá, kdy půjdeme do školky.

Školka pro něj znamená les, radost, děti, tety, zážitky. Je to pro mě až neuvěřitelné, že se Max nyní nebojí nikam chodit. Vítr ani stíny ho již neděsí, oslovuje lidi a děti na ulici. Nasadili jste teď tak vysokou laťku, že si ani neumím představit, že Max bude chodit do běžné školky. Děkuji Vám!!“

Katka Rolečková, http://www.karostudio.cz/

12345644

„Naše Anetka (2,5 roku) se díky lesní školce naučila pohybovat po lese a vnímat přírodu. Přestože jsme aktivní rodina a dětem je příroda velmi blízká, poté co Anetka začala chodit do lesní školky je vidět, že je s přírodou velmi spjatá a respektuje každého tvora. Pohraje si s mravencem, udělá pelíšek pro zvířátka, poznáváme rostliny a houby a  proběhne lesem aniž by zakopla nebo pošlapala rostliny. Zároveň je mi velmi blízký individuální přistup a malá skupinka dětí, kde je čas se jim věnovat. Naposledy mi Anetka vyprávěla, jak pozorovali srnku, která nakonec utekla do kukuřice :-)

Tereza Damašková

12011388_10207321142488541_8218800527249112527_n

Leave a comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>